چگونه بهترین کلمه کلیدی را برای سئو انتخاب کنیم؟

طراحی استراتژی سئو

درابتدا باید برای موضوع مقاله خود یک استراژی سئو بچینید که کلمات کلیدی را با توجه به آن در متن خود پخش کنید بعضی از کلمات کلیدی حجم جستجوی زیادی دارند در نتیجه رقابت سایت‌ها برای کسبت جایگاه درمورد آنها زیاد است، برای مثال اگر سایتی در یک کلمه جزو سایت‌های اول باشد هزار بار کلیک را هدیه می‌گیرد.

برای طراحی استراتژی سایت خود باید اول هدف سایت خود را مشخص کنید و آن را بشناسید دوم باید مشتری های خود را بشناسید مثلا سن و رده درآمدی کسانی که احتمال می دهید به سایت شما مراجعه کنند. در سایت حتما باید به بخش وبلاگ و مقاله های موجود در آن دقت کنید چرا که اگر موضوعتان مورد علاقه ی کاربران سایت خود را بدانید و سعی کنید راجع به آن اطلاعاتی برایشان داخل سایت خود بارگذاری کنید حتما مورد تایید خواهید بود

۱- برای تحقیق راجع به کلمات کلیدی اول باید طوفان فکری خود را ایجاد کنید طوفان فکری یعنی هر چیزی راجع به آن موضوع به ‌ذهنمان برسد را روی کاغذ پیاده کنیم و بعد همینطور پیش بریم و به شاخ و برگش اضافه کنیم.

۲- دومین قدم استفاده مفید از پیشنهادات گوگل است چرا که آن ها بیشترین سرچ ها را توسط مردم داشته اند.هم به پیشنهادات بالای صفحه توجه کنید هم پیشنهادات پایین صفحه.

۳- سوم استفاده از سایت رقباست البته نه هر رقیبی، رقیبی که تا همین لحظه موفق عمل کرده،‌ببینید صفحات دسته‌بندی مقالات، پست‌های مقالات و دسته‌بندی محصولات را چگونه انجام داده اند.

Keywords search

تا اینجا تقریبا میشه گفت اعضای استراتژیمون رو جمع آوری کردیم

۴- بخش چهارم کار استفاده از گوگل سرچ کنسول است که دقیق ترین ابزار موجود است و گزارش های کمک کننده ایی در این راستا به شما می دهد حتی کلمات کلیدی که در آن هنوز سئو نشده اید. چند سایت معتبر دیگر هم هستند که مثل سرچ کنسول می تواند کمکتان کنند. اکثر این ابزارهای سئو برای شروع رایگان هستند و پس از آن باید در ازای استفاده از آن‌ها پول بپردازید. اگر حوزه موضوعات شما گسترده نباشد با پلن رایگان هم می‌توانید کار خود را انجام دهید:

کیورد پلنر گوگل: ابتدا باید در گوگل ادز اکانت بسازید و بعد کلمه کلیدی را وارد کنید در نهایت فایل اکسل را خروجی بگیرید.

semrush.com

moz.com

ahref.com

گوگل ترندز

K w finder :

اول وارد صفحه اصلی سایت بشید بعد ثبت نام کنید دوباره به صفحه اصلی برگردید و یک کلمه کلیدی خود را جستجو کنید سایت‌هایی که با جستجوی این کلیدواژه در گوگل اول هستند، سایت‌های قدرتمندی هستند که رقابت با آن‌ها در این کلمه خیلی سخت است. در قسمت پایین می‌توانید دیگر کلمات کلیدی این حوزه که زیاد جستجو می‌شوند را ببینید. روی هر کدام کلیک کنید اطلاعات مربوط به آن را نمایش می‌دهد. در قسمت بالای راست هم سختی رسیدن به رتبه ۱ گوگل در این کلمه را نشان می‌دهد.

خوشه‌سازی و گروه‌بندی کلمات کلیدی با ابزار سئو کبوتر

یکی از کارهای مهمی که در این مرحله باید انجام دهید؛ گروه‌بندی و خوشه‌سازی کلمات کلیدی است. به زبان ساده؛ باید کلمات کلیدی شبیه به هم را در یک گروه قرار دهیم تا بتوانیم واضح‌تر؛ استراتژی کلمات کلیدی خود را تدوین کنیم. یکی از امکانات فوق‌العاده ابزار سئو کبوتر این است که وقتی کلمات کلید خودتان را وارد میکنید همه را منظم دسته بندی و خوشه بندی میکند راحت و سریع؛ خوشه‌های شما به صورت اتوماتیک ساخته می‌شود.

https://safine.net/safine-seo-tools/kabootar/

چه ویژگی هایی را باید راجع به کلمات کلیدی ارزیابی کینم؟

برای کلمات کلیدی مناسب برای سایت، ۳ ملاک سنجش داریم که بسیار حائض اهمیت است. برای اینکه میان این همه لغت مناسب‌ترین کلمات کلیدی را برای سایتمان انتخاب کنیم، باید هر کلمه کلیدی در ۳هر ویژگی که در پایین اشاره میکنیم امتیاز بالا و قابل قبولی بگیرذ.

Search Volume حجم جستجوی ماهانه: در یک ماه حدودا چقدر مورد جستجواست ؟

Trend مسیر جستجو یک واژه کلیدی: آیا این کلمه کلیدی در طی سال روند مناسبی را برای جستجو در تمام جهان طی کرده است؟

KD درجه سختی رسیدن به رتبه اول در گوگل: باید دید که رقبای شما در این کلمه کلیدی چه سایت‌هایی هستند؟

هدف جستجو چیست؟

هدف جستجو یعنی هدفی که کاربر از جستجوی خود دارد. مثلا جستجوی کلمات خرید لپ تاپ سامسونگ و فروش لپ تاپ سامسونگ هدف جستجوی یکسانی دارند. چون در هر دو جستجو، کاربر به دنبال یک هدف است. در حالت استاندارد چهار نوع هدف جستجو وجود دارد:

1. Informational کاربر به دنبال کسب اطلاعات باشد

2. Commercial کاربر در حال کنکاش و تحقیق راجع به موضوعیست

3. Transactional کاربر میخواهد چیزی را خریداری کند

4. Navigational کاربر دنبال پیدا کردن یک سایت خوب می باشد

Target keywords

ارزش‌گذاری کلمات کلیدی

یکی از بخش های اصلی در تحقیق کلمات کلیدی، ارزش‌گذاری روی لغات دستاوردی شماست. در این مسیر ، کلمات کلیدی مهم سایت مشخص می‌شوند. که بر اساس ۲ آیتم انجام می‌شود:

ارزش درآمدزایی: در کدام کلمات اگر رتبه بگیریم و کاربر از گوگل وارد صفحه شود احتمال درآمدزایی ما بیشتر است.

ازرش ترافیک: با آنالیز حجم جستجو، روند جستجو و سختی رسیدن به رتبه ۱، آیا این کلمه، آنقدر حجم جستجو دارد که روی آن کار کنیم. آیا این کلمه کلیدی جستجوی مقطعی دارد یا همیشگی است؟ رقبای ما در چه سطحی هستند؟

در ارزش‌گذاری مشخص می‌شود کدام کلمه کلیدی علاوه بر اینکه، ارزش ترافیکی برای ما دارد، پتانسیل فروش نیز برای ما دارد.

هدفگذاری کلمات کلیدی متوسط

در ساده‌ترین حالت؛ بهتر است صفحاتی که برای کلمات کلیدی متوسط هدف‌گذاری می‌کنید صفحات آرشیو سایتتان باشد؛ مانند صفحات دسته‌بندی مقالات یا محصولات و یا مقالات جامع.

هدفگذاری کلمات کلیدی طولانی

برای کلمات کلیدی طولانی تر هم صفحات محصول یا مقاله را هدفگذاری کنید.

هدفگذاری کلمه کلیدی روی صفحه اصلی

بهتر است کلمه کلیدی اصلی سایت و یا فعالیت اصلی سایت را روی صفحه اصلی سایتتان هدفگذاری کنید.

نکته مهم: در هر صفحه باید به صفحه بالا دستی خود در شاخه لینک داده شود.

کدام صفحه زودتر در گوگل رتبه می‌گیرد؟

اگر محتوای عالی و مناسب با هدف کاربران سایت درست کنیم، صفحاتی که برای کلمات کلیدی کم رقابت ساخته شده‌اند زودتر رتبه می‌گیرند.پس اولش سخت نمیگیریم ! 😊

Copyright © khayyam-pascal.com 2022