Guides

چرا طراحی سایت با php؟

این روزها همه به دنبال کسانی هستند که با php سایتشان را طراحی کنند اما چرا ؟

مزایای php را به طور کامل در مقاله زیر مطالعه کنید.
 • نیلوفر صفری
 • 21 Farvardin, 1401

اگر به دنبال طراحی سایت حرفه ای باشید با هر برنامه نویس و شرکت برنامه نویسی که در زمینه طراحی سایت تخصص دارد صحبت کنید متوجه خواهید شد که طراحی سایت با زبان php را به شما پیشنهاد می دهد.

سوالی که مطرح می شود این است که چرا ؟ مزیت های php چه هستند؟

برای پاسخ به سوال و بیان کردن دلایل مختلف برای برتری php نسبت به باقی زبان ها باید کمی در مورد PHP توضیح بدهیم.

I'm not a real programmer. I throw together things until it works then I move on. The real programmers will say Yeah it works but you're leaking memory everywhere. Perhaps we should fix that. I'll just restart Apache every 10 requests.
Rasmus Lerdorf

تاریخچه زبان php

php زبان برنامه‌نویسی سمت سرور است که اوایل صرفا برای طراحی سایت از آن استفاد می‌شد اما امروز با پیشرفت برنامه نویسی و آگاه تر شدن برنامه نویسان برای اهداف دیگری همچون طراحی اپلیکیشن هم می‌توان از آن بهره برد. پی‌اچ‌پی در 1994 از دانشگاه داترلو کانادا و به وسیله Rasmus Lerdorf ایجاد شد و در حال حاضر تیم The PHP Development Team رفرنس آن را تولید می‌کنند.

معنای صفحه خانگی شخصی یا Personal Home Page شناخته شد ولی به مرور به آن php: Hypertext Preprocessor به معنای پیش پردازند فرامتن گفته میشود.

php یک زبان برنامه‌نویسی برای طراحی برنامه‌های تحت وب سرور است. منظور از سمت سرور بودن این است که صفحه‌های وب php در ابتدا به‌وسیله سرور پردازش می‌شوند و بعد خروجی به شکل کدهای html و جاوا اسکریپت برای مرورگر کاربر ارسال می‌شود. به بیان دیگر می‌توان گفت که برخلاف html و جاوا اسکریپت، سرور وظیفه اجرای صفحات php را دارد.

مزیت های طراحی سایت با php

 • طراحی سایت با php رایگان است.
 • phpزبان برنامه‌نویسی اپن‌سورس یا متن باز است. علاوه بر اینکه رایگان بوده و استفاده از آن آسان است، داکیومنت و منابع زیادی ازآن در دسترس افراد است. این مزیت اپن‌سورس بودن خیال توسعه‌دهندگان را از بابت تعهدات قانونی و حق اشتراک راحت کرده است و انتخاب آن را تبدیل به روش مقرون‌به‌صرفه‌ای برای طراحی سایت حرفه‌ای کرده است.

 • سازگاری بالا با تمام سرورها
 • Php قابلیت پیاده سازی و اجرا روی انواع سیستمهای عامل ها را دارد.این زبان روی سیستم های عامل لینوکس(LINUX) ،یونیکس(UNIX) و ویندوز(Windows) عالی کار می کند.این قابلیت برای توسعه دهندگان و میزبانهای وب عالی است. همچنین به وسیله رابط هایی مانند Apache و MySQL طراحی آن زحمت کمتری هم خواهد داشت.

 • از انواع دیتابیس ها پشتیبانی می کند
 • دیتابیس (مکانی برای ذخیره سازی داده هایی که در طراحی سایت برای ما مهم هستند) یک امر واجب در بحث کد نویسی در برنامه های کاربردی محسوب می شود. بدون شک باید دیتابیسی که از آن برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنیم بدون مشکل و قدرتمند باشد. دلیل آن هم یکی برای افزایش سرعت بازیابی اطلاعات، و دیگری که مهم تر نیز هست امنیت برای حفظ داده ها و اطلاعات وبسایت شما می باشد. خوشبختانه از ویژگی های مثبت php این است که از دیتا بیس های مختلفی مانند MySql و pdo پشتیبانی می کند. و هر لحظه که بخواهید می توانید دیتا بیستان را تغییر دهید

 • سادگی این زبان
 • استفاده از PHPدر برنامه نویسی مانند نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی برای خواندن رایانه است، به جز اینکه این مقاله یک قطعه کد است که اجازه می دهد تا وب سایت ها به نحو شایسته ای که ممکن است ایجاد و اجرا شود. ایجاد یک کد در PHP ساده است، هر چند برخی از توسعه دهندگان شکایت می کنند که PHP عادت های برنامه نویسی لازم را که کدگذاری را ساده می کند ایجاد نمی کند (به طور استاندارد)، اما اجازه می دهد که کد بسیار شخصی شود و از این رو برای حفاظت راحت تر است.

 • کتابخانه استادارد بزرگ php
 • یکی از فاکتورهایی که یک زبان‌ برنامه‌نویسی را متمایز می‌کند و برچسب زبان برنامه‌نویسی خوب را می‌توان به آن زد، میزان کتابخانه استاندارد آن زبان است. دقیقا مزیتی که php در آن غنی است. کتابخانه در فرایند ساده‌سازی و افزایش سرعت پردازش داده‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند. سرعت سایت برای کاربران خیلی مهم است طوری که در مراحل تحقیق اولیه مثل آنالیز محصول و فرایند خرید، زمانی که کاربر به سایت شما اختصاص می‌دهد معمولا بیشتر از 8 ثانیه نیست. پس رقابت بر سرثانیه‌ها است و هر چقدر سرعت سایت شما بیشتر باشد، احتمال دیده شدن و رونق بیزنس شما بیشتر است. پی‌اچ‌پی پشتیبانی وسیعی برای مواردی مانند HTTP fetching، regular expressions, URL parsing و ... ارائه می‌کند.

 • حمایت جامعه مجازی بزرگ
 • تعداد افرادی که در حوزه PHP فعالیت میکنند مانند یک جامعه تقریبا زیاد است.به دلیل محبوبیت این زبان تعداد توسعه دهندگان PHP ،متقاضیان آن،کاربران و کارفرمایان آن همیشه زیاد هستند.

 • سریع بودن php
 • سرعت، موضوع بسیار مهمی در انتخاب زبان برنامه نویسی به حساب می آید. در نظر بگیرید شما برای اجرای تعدادی خط کد برای گرفتن خروجی اگر بیش از حد معمول معطل شوید بدون شک نسبت به انتخاب آن زبان برای برنامه نویسی تردید می کنید که این یک امر بدیهی است. خوشبختانه در زبان PHP این موضوع بسیار کمرنگ است و این زبان به سرعت بالا در اجرا زبانزد خاص و عام است.

 • توسعه پذیری php
 • PHP از جهات مختلف و به شدت توسعه پذیر است. زمانی که یک متخصص PHP روی وبسایت شما کار می کند، این اطمینان وجود دارد که وبسایت شما در دنیای وب و اینترنت حرف های زیادی برای گفتن دارد و صاحبان وبسایت هارا در شرایط بهتری برای رقابت با رقیبان قرار می دهد و جا برای پیشرفت و بزرگ تر شدن وبسایت زیاد است. ابزار دیگر اگر نیاز داشته باشید تا به ابزارهای کاربردی وب دسترسی داشته باشید، مانند Google Map ،که همیشه برای وبسایت ها توصیه میشود،PHP این دسترسی را آسان تر میکند. در این نوشته در مورد طراحی سایت پی اچ پی و مزایای آن آن صحبت کردیم، در صورتی که قصد طراحی وبسایت دارید میتوانید در بخش طراحی سایت می توانیم شما را راهنمایی ارتباط باشید.